Лабораторія

Від Проєкту --> до Сертифікації

Істина зароджується в лабораторії

До Досконалості прямуймо разом!

Лабораторні млини молоткового типу. Вимоги до Нового ДСТУ 3768-2019 р.

С  З 10 червня 2019 р. в Україні діє новий ДСТУ-3768 – 2019р.

Вивчаючи nbsp; нормативну документацію, ми звернули увагу на вимоги ДСТУ ISO 3093:2009 Пшениця, жита та мука з них, пшениця, тверда манні крупи з твердої пшениці. Визначення числа падіння методом Хагберга-Пертена (Hagberg-Perten) (ІSO 3093:2004, ІDT)

У розділі «Обладнання та матеріали (засоби вимірювання)» цього документа зазначено, що для розмелювання при визначенні показника (Кількість падіння) потрібнамлин лабораторний молоткового типу,оснащена ситом 0,8 мм.

У цьому ж документі дано посилання, в якому зазначено, щопримеромвідповідного обладнання є млини LM 3100 та LM 120 (Perten).

А ще вказано, що цей самийпримернаведено, виключнодля удобства пользователя.

В настоящее время, далеко не каждое предприятие (Пользователь), может себе позволить приобретение оборудования (Perten), (в частности, мельниц) которое, как написано в ДСТУ (для удобства) и рекомендуются разработчиками ДСТУ.

І у зв'язку з цим, у нас виникли ряд питань, відповіді на які ми публікуємо в цій статті.

Варто зазначити, що для отримання аргументованих відповідей ми звернулися за роз'ясненнями до Технічного комітету зі стандартизації (ТК170) «Зернові культури та продукти їх переробки» Інституту зернових культур НААН України, який є одним із розробників цього нормативного документа, а також до виробників та розробників лабораторного обладнання як до вітчизняного, так і зарубіжного.

Отже, запитання та відповіді:

1. У чому полягає принципова різниця в фракції кінцевого продукту, що отримується, при розмелі лабораторним млином молоткового типу і млинами лабораторними циклонними?

ВідповідьВраховуючи, що продукт, в процесі подрібнення у зазначених млинах, просіюється через сито 0,8, тоотримані внаслідок помелу фракції – ідентичні.

2. У якому відсотковому діапазоні знаходяться розбіжності показника «Число падіння» у порівнянні помелів млином лабораторного молоткового типу та млином циклонним, якщо фракції після помелу ідентичні?

Відповідь: Дослідження та порівняльні аналізиНЕ ПРОВОДИЛИСЬ. (Від слова "взагалі").

3. Виходячи з яких аргументів у текстах ДСТУ, підприємствам (Користувачам) рекомендується (для удобства)  саме продукція Perten, яка єнайдорожчий у світі, якщоіснують аналогиЄвропейських виробників (і не тільки),значно дешевше?

На це питання, на жаль, відповіді з компетентних органів ми не отримали (Питання залишається відкритим).

Висновки, дорогі наші Друзі та Партнери, робіть самі.

Ну, а ми пропонуємо Вам звернути увагу на млинилабораторні молоткового типу, які за ціною нижчою від Perten майже вдвічі.

Ну і звичайно, не лишемлини, але ісистему Глютоматиквартість якої, майже в 2 рази нижча, ніж Perten.Написати відгук

Увага:HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано          Добре